Луд скандал в първенството на Русия

Публикувано в категория Свят
Голяма разправия беляза края на полуфиналния мач на 55 килограма в първенството на Русия по свободна борба за мъже, което върви в Казан. На този етап от шампионата се срещнаха Виктор Лебедев и Нариман Исрапилов. Нека кажем първо, че във втория кръг Лебедев победи един от фаворитите Ашот Тертерян. Но сега за полуфиналната схватка. Първата част завърши при 1:1 с предимство за Виктор. Нариман спечели втората с 3:0. В решителната трета част Исрапилов поведе отново, почна да върти съперника си, но той се откопчи едва 4 секунди преди края, контраатакува и постигна равенство. Тогава треньорът на Нариман - Магомед Хусеинов, нахлу на тепиха и почна да се кара на реферите. Той поиска преглед на видеозапис. На тепиха разлютен скочи и наставникът на Лебедев - Дмитрий Миндиашвили. Почти се стигна до ръкопашен бой. В крайна сметка съдиите не отмениха решението си, като вдигнаха ръката на Виктор. На финала той ще се бори с Осип Михйлов от Якутия.

03 Jul 2009 00:00 ч.