Рахмат Сукра изведе младите до 3 титли на турнир в Австрия

Публикувано в категория България
Възпитаникът на русенската школа Рахмат Сукра изведе българските кадети и юноши до куп медали на международния турнир във френския град Волфурт, съобщи сайтът на българската федерация по борба. .

Георги Вангелов /47/ стана шампион при кадетите с финална победа срещу арменеца с германски паспорт Саркиф Гаворгиян, а Пламен Бъчваров /58/ се справи по същия начин с финландеца Кискула. Октай Салим /63/ грабна титлата с с 2:1 части (1:5, 7:3, 6:0) срещу германеца Тимур Зайдел..

Теодор Стоев (74 кг) завоюва сребро при юнощите. Той отстъпи на финала пред германеца Флориан Фишер с 0:2 части. Владимир Петков (84 кг) се поздрави със сребро, а Валентин Софияди, син на Рахмат Сукра, остана трети в тази категория.

Елис Ахмед (56) и Джанан Фахаи (65) спечелиха бронз съответно при кадетите и девойките.

Българите спечелиха най-много титли - 3, срещу по 2 на борците от Германия и Косово.

09 Feb 2010 13:21 ч.