Смирненски направи турнир "Валентин Гецов"

Публикувано в категория Русе
Исмаил Скендеров от Смирненски стана шампион на провелия се в родното му село турнир по свободна борба "Валентин Гецов" в чест на вицеолимпийския шампион от Барселона. Исмаил бе най-добър при децата в категория до 28 килограма, а състезанието се проведе със спонсорството на фирма "Ветовска гора" и нейния директор инж. Таню Танев. Организатор на турнира беше известния спортен деятел от Смирненски Мохарем Хасанов.
Георги Георгиев от Писанец, племенник на Валентин Гецов, превзе първото място на 30 килограма, а Идриз Мехмедов и съотборникът му от Глоджево Тургай Мехмедов станаха шампиони съответно на 32 и 35 килограма. Глоджево се поздрави с още един първенец чрез Ертан Керимов /35/ в турнира на момчетата. Победител в тази възрастова група стана и Ибрям Камберов от Ветово.
Златните медали при кадетите станаха притежание на борците от Смирненски Реджеб Чобанов /46/ и Мехмед Чобанов /53/. Двамата са възпитаници на русенското спортно училище и се състезават още за клуб "Юнак" от нашия град.

28 Sep 2010 17:42 ч.