Тайбе и Елина в Топ 10 на родната борба през годината

Публикувано в категория Русе
Две състезателки на "Юнак.Локомотив" /Русе/ заеха места в класацията на федерацията с Топ 10 на нейните спортисти през годината. Тайбе Мустафа бе поставена на четвърто място, а Елина Васева - на осмо. Станка Златева стана № 1 за 4-а поредна година.
Втори е Михаил Ганев (84 кг), а трети - Христо Маринов (84 кг). Симеон Щерев бе избран за треньор на годината, следван от Братан Ценов и Валентин Крумов /посмъртно/.

10. Георги Вангелов - европейски шампион за кадети

През 2010-а българските борци спечелиха 22 медала от световни и европейски първенства при мъжете, жените, юношите и кадетите. От тях 6 са златните, 7 са сребърните и 9 са бронзовите.

За този сезон картотекираните български борци са 3200, като  най-малките са 700. БФ Борба е организирала 6 международни турнира и 30 държавни първенства, в които участие са взели състезатели от 90 клуба.

22 Nov 2010 10:16 ч.