Класиците на "Локо" /Пд/ медалисти на турнир във Франция

Публикувано в категория България
Борците в класическия стил на Локомотив (Пловдив) спечелиха първото мяято в отборното класиране на турнир във Франция. При мъжете Николай Байряков стана шампион при 84-килограмовите, като на финала победи съотборника си Христо Бураджиев. Сребро взе и Илхан Мюмюнов (74).

При юношите със сребро се окичиха Озкан Рашид (66 кг) и Илиян Газепов (96). Кадетите обаче бяха най-убедителни, като два златни медала заслужиха Кънчо Емилов (54) и Трифон Агов (100). При момчетата Николай Пиронков бе най-добър при 85-килограмовите и грабна титлата. Сюлейман Сюлейман остана втори кат. до 59 кг, а Харалампи Нягов (53) е пети.

В същото време три медала спечелиха българските кадети на турнир по класическа борба в Унгария. Сребро взеха Иван Георгиев (50 кг) от Рилски спортист и съотборникът му Евгени Генчев (85). Втори стана и Йото Христов (54) от Левски. В кат. до 58 кг Красимир Димитров (Берое) се нареди пети, както и Тодор Танов (100) от Берое. В надпреварата се включиха 170 състезатели от Азербайджан, Украйна, Литва, Полша, Унгария, Румъния, Чехия, Словения, Сърбия, Хърватска, Япония, Швеция, Норвагия, Словакия и България.

26 Mar 2012 16:44 ч.