Елина Васева от "Юнак - Локо" с бронз на "Яшар Догу"

Публикувано в категория Други
 Състезателката на "Юнак - Локомотив" Елина Васева /категория до 63 килограма/ спечели бронзов медал на международния турнир "Яшар Догу" в Турция. В схватката за призовото място тя победи сенегалка с 2:0 части. Повече подробности за нейното представяне ще станат ясни след завръщане на отбора ни от южната съседка. Елина Любчова Васева е родена на 21 август 1986 година в Кюстендил. Нейна първа треньорка е Илина Селничка. След преминаването си в Русе, където завърши местното спортно училище, се подготвя при Георги Станев.  Серафим Бързаков /на снимката/ също грабна бронзов медал на турнира "Догу". Двукратният световен и четирикратен европейски шампион /66 килограма/ надви азера Рамазан Абдулрахманов с 2:0 (1:0, 3:0). По-рано Финката записа 3 победи – над турски борец с 2:0 (4:0, 6:1), срещу сириец с 2:0 (2:0, 1:0) и над иранеца Саед Дадашпур - 2:0 (1:0,1:0). В полуфиналите Бързаков отстъпи / и в двата случая след клинч!/ срещу турчина Ясин Болтат с 0:2 (0:1, 0:2).В същата категория Мартин Емилов загуби на старта от иранеца Дадашпур с 0:2 (0:2, 0:3). Божидар Бояджиев завърши втори при борците в категория до 120 кг. На финала нашият отстъпи пред бронзовия медалист от световно първенство Фардин Масуми (Иран) с 0:2 (0:3,0:1). Преди това Божо срази грузински борец с 2:0 части, надделя и над украинец с 2:1 части, а в полуфиналите се наложи над титуляра в турския отбор Фатих Шакироглу също с 2:1. В спор за бронза при най-леките /до 55 кг/ Светослав Нейчев отстъпи на турски състезател с 0:2 части (0:2, 0:1). Още на старта в категорията националът се наложи над узбекски борец с 2:0 части, но във втория кръг отстъпи пред иранеца Тагхи Дадаши с 0:2 (0:2, 0:3).

10 Feb 2008 12:45 ч.