България с четирима финалисти в първия ден на "Дан Колов" и "Никола Петров"

Публикувано в категория Други
[caption id="attachment_5909" align="alignleft" width="300"]Чакаме злато от Александър Костадинов Чакаме злато от Александър Костадинов[/caption]4 наши българи стигнаха до финалите в първия ден на международните нуртири „Дан Колов" и „Никола Петров". Двукратният световен шампион в класическия стил при юношите и трети от Евро 2012 при мъжете Александър Костадинов (59 кг) записа 4 убедителни победи. Той стартира с технически туш срещу Николай Вичев, после надделя над украинеца Левген с 4:2, а на четвъртфиналите се справи и с Радослав Василев - 8:2. В полуфинала Костадинов елиминира и американеца Батерман - 5:2 Така Костадинов ще спори с арменеца Карен Асланян, световен шампион за юноши. Илиян Георгиев /75 кг/ ще срещне на финала Арсен Джулфалакян (Армения), втори на олимпийските игри в Лондон 2012 и трети на последното световно. Националът започна с успех срещу Атанас Колев, след което елиминира германеца Номайер с 4:0. А на полуфиналите се справи и с еврошампиона Карапет Чалян, който бе дисквалифициран. Милослав Методиев /до 130/ ще се бори за златото с турчина Атила Гюзел, който спря на полуфинала Любомир Димитров с 2:1. Преди това Методиев победи Чеби (Тунис), сърбина Павлович с 5:1 и беларусина Чугошвили, трети от Евро 2008. Димитров започна убедително с успех срещу украинеца Чернецски 1:0, после победи турчина Озтурк 2:0, а на четвъртфиналите елиминира и друг украинец - Мукола Кучми с 10:2. В мач за бронза Димитров най-вероятно ще спори с Хейки Наби, втори от олимпийските игри, който изненадващо падна от Атила Гюзел. Свободнякът Леонид Базан ще спори за титлата в кат. До 74 кг. Асът преодоля двама азери- Хасанов и Ашраф Алиев, срещу когото имаше инфарктен мач. Десет секунди преди края съперникът му успя да изравни до 4:4, но в оставащите две минути Базан атакува и взе решителните 2 точки - 6:4. На полуфинала третият от Евро 2013 победи Иван Деливерски с 5:0 и за титлата ще спори с поляка Брозовски, бронзов медалист от Евро 2006. В същата категория Кирил Терзиев не успя да се пребори за отличие. На полуфинала той падна от турчина Демитрас с 0:8. В следващия двубой срещу поляка Брозовски двубоят бе 50:50. Заради контестации от двете страни срещата се гледа два пъти на видео. Първо реферите дадоха победата за турчина, която извеждаше Терзиев до мач за бронза, но после застанаха зад поляка. Преди това Терзиев победи италианеца Сорбело, а на осминафиналите срази с технически туш поляка Сокалски. Жребият отреди световният вицешампион Владимир Дубов и бронзовият олимпийски медалист от Пекин 2008 Радослав Великов да се срещнат още във втория кръг при 61- килограмовите. Дубов обаче бе безапелационен -. 10:0. После обаче националът падна от азера Алиев - 4:7, като съперникът му взе победните точки в последните 20 секунди. Последва контестация от нашия лагер, но тя бе в полза на азерите. Виктория Бобева ще се бори в следобедния сеанс за бронза в кат. до 61 кг. Станка Златева изгледа срещите от сутрешния сеанс.

21 Feb 2014 15:00 ч.