КЛАСИКЪТ НИКОЛАЙ БАЙРЯКОВ НА РЕПЕШАЖ В РИО /МЕДАЛИСТИТЕ В ПЪРВИТЕ ДВЕ КАТЕГОРИИ НА ИГРИТЕ/

Публикувано в категория Свят

Николай Байряков загуби на четвъртфинал в турнира по борба /класически стил/ на Олимпиадата в Рио. В категория до 85 килограма нашият представител загуби с 1:10 от големия фаворит за титлата Жан Беленюк от Украйна. Малко по-късно съперникът му стигна до финала, с което прати българина на репешажите за бронзов медал по-късно днес. Първият му съперник е египтянинът Ахмед Отман. Ако победи, родният борец ще стигне битката за медала срещу Джавид Хамзатау от Беларус.
В първия си мач Байряков победи с 4:0 точки алжиреца Адем Буджемлин на осминафиналите. Нашенецът взе актива си през първата част след две прехвърляния на съперника. През втората част Байряков бе поставен в партер, но се се защити по отличен начин и не допусна съперникът му да направи и точка.