ЯРКАТА ЗВЕЗДА В СВОБОДНАТА БОРБА ХЕЛЪН МАРУЛИС ПРЕТЕНДЕНТ НОМЕР 1 ЗА СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА В САЩ

Публикувано в категория Свят

Състезателката по свободна борба Хелън Марулис е основен фаворит за спортист на годината в САЩ.
Възпитаничката на украинския треньр Валентин Калик приключи сезона като безапелационна шампионка на световното първенство в Париж. Във френската столица тя проведе 5 схватки, завършили с фантастичен общ точков резултат в нейна полза - 52:0!
През последните 3 години Хелън се състезава в три категории - до 53, 55 и 58 килограма, като балансът й е повече от впечатляващ - 79 схватки със 78 победи и само една загуба!
Тя е двукратна световна шампионка, а през 2016 година спечели титлата на олимпийските игри в Рио де Жанейро.
Имената на най-добрите спортисти на САЩ през тази година ще бъдат обявени на 29 ноември.

26 Oct 2017 13:53 ч.