БИЛЯНА ДУДОВА ЗАГУБИ ЗА 2 СЕКУНДИ ЧЕТВЪРТА ПОРЕДНА ЕВРОПЕЙСКА ТИТЛА! НО Й СРЕБРОТО НЕ Е МАЛЪК УСПЕХ! НАПРЕД КЪМ ТОКИО!

Публикувано в категория Русе
Биляна Дудова /"Юнак-Локом отив" /Русе/ стана вицешампионка на европейското първенство по борба в Рим. Четвъртата й поредна титла от шампионата на Стария континент й се изплъзна буквално за едно вдишване. Финалът на 59 килограма срещу молдовката Анастасия Никита бе повече от драматичен.
Първата част завърши при 2:0 за Биляна, който атакува и свали съперничката си на тепиха.
А Никита не е случайна състезателка - тя може да се похвали с факта, че вече има квота за Олимпиадата в Токио.
Молдовката изравни в началото на втората част.  Оставаше минута до края. Дудова атакува в края на тепиха,  спечели точка, молдовският треньор поиска чалендж, който не бе уважен - 4:2 за българката!
Изтичаха последните ...2 секунди! Биляна се разконцентрира за миг и допусна да бъде изненадана - 4:4. Чаленджът на треньора Мариян Недков също бе оставен без последствие и така Дудова остана със сребърен медал - 4:5.

13 Feb 2020 20:13 ч.