"Юнаците" номер едно на турнира "Ройдев"

Публикувано в категория Други
Борците на "Юнак" /Русе/ бяха най-добри на държавния турнир за момчета "Злати Динев - Ройдев" в Гълъбово. Алтан Яха /категория до 85 килогррама/ стана шампион с финална победа срещу съотборника си Сезар Звана, а Мехмед Дестанов //42/, освен че спечели титлата, бе обявен за най-техничен състезател на турнира. Михаел Фикрет /53/ и Йордан Стефанов /66/ завършиха втори в своите категории, а Мехмед Чобан /32/, Красимир Кирилов /66/ и Хюсеин Чолак /73/ се пребориха за бронзовите отличия. Интересното е, че Мехмед, Михаел, Йордан и Алтан са възпитаници на борцовата школа в Смирненски. Селото редовно подава към русенското спортно училище талантливи деца, с които от дълги години работи треньорът Мохарем Мохаремов.

01 Jan 1970 00:00 ч.